Szolgáltatások

OvaScreen

Mi ez?
Egy kifejezetten termékenységre irányuló ultrahang vizsgálat, mely elsősorban a petefészkekre állapotára fókuszál.

Mire jó?
A petefészkek aktuális állapotfelmérésére, melyből következtethetünk a petefészkek tartalékaira. Kiszűrhetőek betegségek, továbbá a PCO gyanú, vagy a korai petefészek elégtelenség gyanúja.

Miért végezzük?
Sokszor a betegségek, mint például a korai petefészek elégtelenség nem járnak tünetekkel, ez a vizsgálat ennek gyanúját szűri.

Mikor érdemes végezni?
A ciklus elején, lehetőleg menses alatt.

Bővebben itt olvashat az eljárásról.

3D UH

Mi ez?
Fájdalommentes hüvelyi ultrahang technika mellyel a a méh üreg alakját vizsgáljuk

Mire jó?
Megmutatja a méhüreg esetleges formai eltéréseit, fejlődési rendellenességeit (pl. sövény, osztott méhüreg). 

Miért végezzük?
A méhüregben látott szabálytalanságok állhatnak a meddőség, vagy sikertelen meddőségi kezelés hátterében.

Mikor érdemes végezni?
Közvetlen a menses lezajlását követően, különösebb előkészület nélkül.

2D SIS UH

Mi ez?
A méh üregét fiziológiás sóoldattal történő feltöltését követő hüvelyi ultrahang technika mellyel a a méh üreg falának eltéréseit vizsgáljuk.

Mire jó?
Megmutatja a méhüreg esetleges formai eltéréseit, fejlődési rendellenességeit (pl. sövény, osztott méhüreg). A méhfal összenövéseit (Asherman syndroma).
 

Miért végezzük?
A méhüregben látott szabálytalanságok állhatnak a meddőség, vagy sikertelen meddőségi kezelés hátterében. A méhfal összenövések főleg a kialakult terhességre lehetnek negatív hatással.

Mikor érdemes végezni?
Közvetlen a menses lezajlását követően, a vizsgálat előtt javasolt egy hüvelyváladék tenyésztéses vizsgálat elvégzése.

3D SIS UH

"Virtuális hysteroscopia"

Mi ez?
A méhüreg 3 dimenziós leképezése fiziológiás sóoldattal történő feltöltést követően. A legpontosabb vizsgálat a méh üreg alaki eltérése, és annak falának vizsgálatára.

Mire jó?
Megmutatja a méhüreg esetleges formai eltéréseit, fejlődési rendellenességeit (pl. sövény, osztott méhüreg). A méhfal összenövéseit (Asherman syndroma). Ezzel a technikával az esetlegesen előforduló myomák pontos helyzetét is meg lehet pontosan ítélni.

Miért végezzük?
A méhüregben látott szabálytalanságok állhatnak a meddőség, vagy sikertelen meddőségi kezelés hátterében. A méhfal összenövések főleg a kialakult terhességre lehetnek negatív hatással. Továbbá megítélhető, hogy szükséges műtétet végezni bizonyos méhüreget érintő betegségeknél, mint pl. a myoma.

Mikor érdemes végezni?
Közvetlen a menses lezajlását követően, a vizsgálat előtt javasolt egy hüvelyváladék tenyésztéses vizsgálat elvégzése.

mikrobiom

Mi ez?
Egy hüvelyen keresztül végzett, fájdalommentes mintavétel a méhnyálkahártyából.
 
Mire jó?
A méhnyálkahártya mintában található baktériumok genetikai állományát és százalékos eloszlását vizsgálja.  
 
Miért végezzük?
A megfelelő diagnózissal kikezelhetőek az esetlegesen előforduló fertőzések, melyek eredményekképpen növekszik a terhességi arány.
 
Mikor érdemes végezni?
Meddőség esetén
  • Többszörös implantációs (beágyazódási) sikertelenség után
  • Többszörös vetélés után
  • A reproduktív siker előmozdítása érdekében
  • Asszisztált reprodukciós kezelés alatt

A vizsgálatot a  ciklus második felében végezzük, előzetes negatív hüvelyváladék tenyésztés bírtokában.

méhkarcolás

Antibiokum védelemben végzett rövid, fájdalommentes beavatkozás, amely a méhnyálkahártya felsértét jelenti. Ennek hatására új sejtek jelennek meg a méh falán, így növekszik az embrió beágyazódási esélye lombikbébi program során. Tekintettel a nemzetközileg nem egységes álláspontra arról, hogy ezt a beavatkozást melyik időszakban a legjobb végezni, személyre szabottan végzem, rendelésemen kérésére bővebb tájékoztatást nyújtok ezzel kapcsolatban. 

ERA (endometrium receptivitás) vizsgálat

Mi ez?
Egy hüvelyen keresztül végzett, fájdalommentes mintavétel a méhnyálkahártyából.
 
Mire jó?
Az ún. “implantációs ablak” időszak meghatározására, ez az az időszak, amikor a méhnyálkahártya az embrió befogadására alkalmas.
 
Miért végezzük?
A megfelelő implantációs ablak megállapításával növekedhet a lombikkezelés követő terhességi arány
 
Mikor érdemes végezni?
Többszöri sikertelen IVF-et követően.
 
A vizsgálatot a  ciklus második felében egy meghatározott napon végezzük, előzetes negatív hüvelyváladék tenyésztés bírtokában. (Ennél a vizsgálatnál szükséges előzetes telefonos egyeztetés)

Első konzultáció

Az első konzultáció célja a jelentkező párok kórtörténetének megismerése (ezért fontos, hogy a párok itt az összes korábbi zárójelentéseiket, leleteiket valamint orvosi vizsgálati papírjaikat elhozzák). Ezzel párhuzamosan adatok felvétele, a szükséges vizsgálatok megtervezése, beutalók átadása, valamint természetesen az esetleges felmerülő kérdések megválaszolása fog történni. Itt fontos felhívnom a figyelmet arra, hogy szakvélemény közlése csak egy szigorú vizsgálati protokoll elvégzését követően lehetséges, tehát a kivizsgálás ezen stádiumában még nem.

meddőségi nőgyógyászati kivizsgálás

A vizsgálat alkalmával egy komplex, szakmai protokoll alapján végzett nőgyógyászati vizsgálat történik, mely a következőket tartalmazza:

Chlamydia szűrés
Gonorrhoea szűrés
Nőgyógyászati ultrahang
Rákszűrés
 
Amennyiben egy éven belüli leletek rendelkezésre állnak, úgy azokat a vizsgálatokat nem kell elvégezni. Amennyiben itt friss, általunk megbeszélt vizsgálatok rendelkezésre állnak, azokat átbeszéljük, és ezek ismeretében további vizsgálatokat is kiírunk, amennyiben  a leletek ezt szükségessé teszik.
 

Megbeszélés

A konzultációk legfontosabb eleme, ugyanis a megbeszélés célja, az összes meglévő korábbi, valamint az általunk kiírt vizsgálati eredmények átbeszélése, a szükséges kezelések megbeszélése. Ennél a párok tájékozatást kapnak a kezelés menetéről és időpontjairól. Az in­sze­mi­ná­ció és a lombik kezelés idő­pont­jának elő­jegy­zése, vala­mint az eset­lege­sen fel­me­rülő kérdé­sek meg­vála­szo­lása  is ezen a meg­beszé­lésen történik.

Online konzultáció

Mi ez?
Olyan távkozultációs szolgáltatás, amely segítsgétet nyújt nőgyógyászati, valamint meddőséggel kapcsolatos kérdése megvitatásában, leletek kiértékelésében. Az online konzultáció nem helyettesíti a személyes találkozót. Fontos tudni, hogy személyes fizikai vizsgálat nélkül diagnozis nem állítható fel!
 
Menete:
Az online konzultáció időtartalma 30 perc, kizárólag Skype-on történik, szombati napokon.
 
A konzultációt megelőzően leletekeit a drszentivanyizoltan@yahoo.com-ra küldjék el kérem és a tárgy rovatba írják be, hogy: online konzultáció
 
Fizetés:
A konzultációt követően történik, az e-mail címére fog kapni egy online számlát, amelyet utalással kell rendezni.